Regularne lekcje tanga

 

Poziom początkujący – grupa A1/A2

Kurs przeznaczony dla osób, które nigdy nie zetknęły się z tangiem albo chcą przypomnieć sobie podstawy. Trwa 2 miesiące i obejmuje łącznie 8 lekcji, które odbywają się 1 razy w tygodniu. Nauczysz się na nim fundamentalnych elementów tanga argentyńskiego, a przede wszystkim: kontaktu w parze (prowadzenia/podążania), techniki chodzenia i obrotów (giro), oraz podstawowych figur (ocho, salida, sandwich, cruz). Po zakończeniu kursu będziesz mógł kontynuować naukę w grupie B – początkujących plus.

Poziom początkujący plus – grupa B

Grupa przeznaczona dla osób, które ukończyły kurs na poziomie początkującym (A). Trwa od 2 do 4 miesięcy i jest kontynuacją podstawowej tematyki. Obejmuje m.in. podwyższenie świadomości własnego ciała – równowagę, balanceo, dysocjację, oraz muzykalność. Nauczysz się na nim nowych elementów, takich jak sacada i bloqueo. Po zakończeniu kursu będziesz mógł kontynuować naukę w grupie C – średniozaawansowanej.

 

Poziom średniozaawansowany – grupa C

Kurs przeznaczony dla osób, które mają za sobą minimum 6 miesięcy regularnej nauki tanga (nie mniej niż 2 razy w tygodniu). Obejmuje doskonalenie techniki chodzenia i objęcia, pogłębienie techniki obrotów (giro), oraz zmianę kierunku przy równoczesnym utrzymaniu linii tańca. Na zajęciach rozwiniesz swoją muzykalność, dasz początek własnej interpretacji utworów. Poznasz bliskie objęcie.

 

Poziom zaawansowany – grupa D

Grupa przeznaczona dla osób, które mają za sobą minimum rok regularnej nauki tanga (nie mniej niż 2 razy w tygodniu). Czeka Cię intensywna praca nad świadomością własnego ciała. Będziesz delektować się sztuką bliskiego objęcia, pracować nad elegancją i płynnością ruchu. Zgłębisz technikę dynamicznych obrotów i popracujesz nad muzykalnością.