Tango dla młodzieży?

Przypadek z życia który stał się już anegdotą:  Na jednej z miejskich milong w kawiarni do organizatora podchodzi młoda dziewczyna i pyta: „Jaki piękny taniec, czy mogę poprosić o Waszą wizytówkę?” Organizator uśmiecha się szeroko i jest bardzo szczęśliwy, że młoda dziewczyna zainteresowała się tangiem argentyńskim, ale słyszy kolejną frazę: „Super, biorę dla mojej babci bo ona cały czas siedzi w domu i się nie rusza.”

W Europie panuje przekonanie, że tango argentyńskie jest przeznaczone dla ludzi starszego wieku, ale to nie jest tak. Tak, ten taniec można zacząć w każdym wieku, ale przez ostatnie 30 lat w Argentynie średni wiek tancerzy stał się dużo młodszy.

W latach 70. 80. na milongach w Buenos Aires można było zobaczyć bardzo nietypowy proces – społeczeństwo tangowe składało się ze starszych ludzi, którzy byli wierni temu tańcu, w czasie kiedy był on zakazany. Zaczęła się pojawiać jednak młodzież w wieku 15-18 lat. Teraz te same nastolatki z lat 80. wyrosły na rozpoznawalnych, szacowanych maestros. Wiek w tangu cały czas młodnieje. Na obecna chwilę mistrzostwa świata tanga argentyńskiego wygrywają młodzi ludzie mający ok 20 lat. My też spotkaliśmy się z tangiem kiedy byliśmy w tym samym wieku.

W tym momencie tango przeżywa nową erę rozwoju. Dlatego w naszej szkole organizujemy oddzielną grupę oraz rabaty tylko dla młodzieży. Prowadzimy zajęcia taką metodą, która sprawia, że ten taniec jest ciekawy dla młodych, energicznych ludzi.
Dla młodzieży oraz studentów do 26 roku życia dajemy zniżkę 50% na kurs dla początkujących