FAQ

Czy warto uczyć się tanga argentyńskiego?

Na pewno! Tango argentyńskie to taniec socjalny, uczymy się go, żeby tańczyć na milongach (wieczorach tanga), które odbywają się w Warszawie codziennie, ale także w innych dużych miastach w Polsce i zagranicą. Tango to nie tylko taniec – to nowe znajomości i przyjaźnie, wspaniała muzyka i przyjemny sposób spędzania wolnego czasu.

Oprócz regularnych milong, w różnych miejscach na całym świecie, organizowane są tango festiwale i maratony. Warto zaplanować swoje wakacje tak, aby wybrać się na jakąś lokalną milongę – uwaga – tango wciąga!

Do tej pory nie miałem do czynienia z żadnym innym tańcem, czy mogę nauczyć się tanga?

Tango argentyńskie to taniec dla każdego, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia tanecznego. Naukę można rozpocząć w każdym wieku – może nie osiągniesz poziomu tancerza profesjonalnego, ale na pewno staniesz się tancerzem socjalnym, który zatańczy w każdym zakątku świata.

Jak długo muszę uczyć się tanga, żeby zatańczyć na milondze?

Podstawowy kurs tanga argentyńskiego trwa dwa miesiące – zajęcia odbywają się regularnie, dwa razy w tygodniu. Żeby czuć się pewnie na parkiecie, potrzebujesz okołu roku, do dwóch lat regularnych zajęć. Szukając doskonałości w tangu, na naukę można poświęcić wiele lat swojego życia.

Nie mam partnera czy mogę przyjść na lekcje tanga argentyńskiego solo?

Oczywiście! Posiadanie partnera/partnerki nie jest głównym kryterium uczestnictwa w zajęciach. Ważne jest rozpoczęcie nauki. Podczas lekcji zwykle odbywa się rotacja partnerów. Tango argentyńskie to taniec socjalny!

Jak powinienem ubrać się na zajęcia?

Najważniejsze, aby ubranie było dla Ciebie wygodne. Niewygodne będą na pewno:
– wąskie, krepujące ruchy spodnie lub spódnice,
– buty na gumowej, niekręcącej się podeszwie lub z długimi noskami. Powinny być za to maksymalnie wygodne, lekkie i dobrze trzymać stopę (ale nie polecamy klapek czy kozaków).
A reszta to sprawa twojego gustu.

Chodziłem już na zajęcia do innej szkoły tanga argentyńskiego, czy mogę przedłużyć swoją naukę w szkole El Navegador?

Tak, możesz. Jeżeli interesują Cię grupy średniozaawansowane lub zaawansowane, skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się czy mamy wolne miejsca. Zapytamy Cię również o doświadczenie taneczne i zarekomendujemy odpowiednie zajęcia.

Czy w szkole El Navegador uczycie tylko tanga argentyńskiego?

Tak. Nasza szkoła uczy wyłącznie tanga argentyńskiego. Niemniej jednak w ramach zajęć nauczycie się również tańczyć tango-walc i milongę. Tango, to dla nas nie tylko hobby, to całe nasze życie – zajmujemy się tym zawodowo.