Tango – taniec ludzi młodych?
Oto przypadek z życia, który stał się już anegdotą:
Na jednej z miejskich milong w kawiarni, do organizatora podchodzi młoda dziewczyna i pyta: „Jaki piękny taniec, czy mogę poprosić o Waszą wizytówkę?” Organizator uśmiecha się szeroko i jest bardzo szczęśliwy, że młoda dziewczyna zainteresowała się tangiem argentyńskim, ale po chwili słyszy kolejną frazę: „Super, biorę dla mojej babci, ona cały czas siedzi w domu i się nie rusza.”
W Europie panuje przekonanie, że tango argentyńskie jest przeznaczone dla ludzi w starszym wieku, ale to spojrzenie bardzo niesprawiedliwe. Tango można zacząć tańczyć w każdym wieku, a przez ostatnie 30 lat w Argentynie średni wiek tancerzy stał się dużo młodszy.
W latach 70-tych czy 80-tych na milongach w Buenos Aires można było zobaczyć bardzo nietypowy proces – społeczeństwo tangowe składało się ze starszych ludzi, którzy byli wierni temu tańcu, w czasie gdy był on zakazany. Zaczęła się pojawiać jednak młodzież w wieku 15-18 lat. Teraz te same nastolatki z lat 80. wyrosły na rozpoznawalnych, szanowanych maestros. Wiek w tangu cały czas młodnieje. Na chwilę obecna mistrzostwa świata tanga argentyńskiego wygrywają młodzi ludzie, mający ok. 20 lat. My też spotkaliśmy się z tangiem kiedy byliśmy w tym samym wieku.
W tym momencie tango przeżywa nową erę rozwoju. Dlatego w naszej szkole prowadzimy taką metodą, która sprawia, że taniec ten jest ciekawy dla młodych, energicznych ludzi.