Blog

Jak znaleźć dobrych nauczycieli tanga?

Przed wyborem kursu dla początkujących najłatwiej jest zwrócić uwagę na indywidualne profile instruktorów na portalach społecznościowych. Jeśli nauczyciel jest naprawdę socjalny – ma swój profil chociaż na jednym z nich. Z reguły jest to Facebook. Warto obejrzeć profil i sprawdzić, ile razy w ciągu roku ten nauczyciel wyjeżdża na festiwale lub maratony tanga, czy bierze udział w warsztatach lub je organizuje – co oznacza, że jest tangowo aktywny. Jeśli pierwsze wrażenia wizualne oraz aktywność Ci pasują, wtedy warto zwrócić uwagę na kurs dla początkujących: kiedy się zaczyna i jaki jest grafik.

Masz kilka par nauczycieli na oku? To też dobrze. Nie obawiaj się spróbować pójść do każdego, ponieważ z reguły pierwsze lekcje dla początkujących są za darmo. Jeśli wszystko na lekcji jest zgodne z Twoim odczuciem i nawiązujesz dobry kontakt z nauczycielem – warto spróbować pójść na cały kurs. A gdy po ukończeniu kursu nie odczuwasz satysfakcji, to nie należy obawiać się pójścia na kurs do innego nauczyciela, bo podstaw nigdy za wiele, a u każdego otrzymasz nową wiedzę na te same tematy.

Lepiej poświęcić trochę czasu na wybranie dobrych instruktorów tanga argentyńskiego, żeby ten czynnik indywidualny nie zniechęcił Cię do tego pięknego i zmysłowego tańca.